logo
logo

Převodníky RS-232 na proudovou smyčku

Vážení přátelé,

dovolte, abychom Vás na chvíli přesunuli proti toku času do dob telegrafní a dálnopisné techniky, kdy vzniklo rozhraní nazývané proudová smyčka. Z těchto dob si nese i zkratku TTY (TeleTYpe). Pro data přenášená dálnopisem na vzdálenosti v řádu kilometrů byla typická přenosová rychlost 50 bit/s. Dnes slouží proudová smyčka v terminálových sítích a v automatizaci. Používá se k přenosu dat na vzdálenosti stovek metrů rychlostmi v řádu kilobitů za sekundu.
A teď zpátky do současnosti. Protože se proudová smyčka stále ještě využívá, máme v našem sortimentu několik modelů převodníků z rozhraní RS-232 na proudovou smyčku.

Proč použít proudovou smyčku?
- Samozřejmě tehdy, pokud jedno ze zařízení má právě toto rozhraní a nemáme vlastně jinou volbu.
- Druhým důvodem je potřeba zvýšit dosah komunikace. Rozhraní RS-232 dovoluje délku linky maximálně 15 metrů. Proudová smyčka
  dosáhne stovky metrů.
- Třetím důvodem je spolehlivost přenosu – proudová smyčka je relativně odolná vůči rušení.
- Čtvrtým důvodem je ochrana koncových zařízení před impulsy indukovanými do vedení a před výbojem nahromaděného statického náboje.
- Pátým důvodem je cena – převodníky RS-232 na 20 mA proudovou smyčku jsou nejlevnějším způsobem, jak prodloužit komunikační trasu na délku stovek metrů. K sestavení trasy jsou potřeba dva převodníky a pouze jeden napájecí zdroj.

Nejuniverzálnější je model ELO E00Q. Jeho instalace k zařízení s rozhraním RS-232 je velmi jednoduchá. Spočívá k zasunutí převodníku konektorem DB25 (samice) do konektoru zařízení. Pokud má zařízení konektor DB9, je vhodné použít menší provedení převodníku, model ELO E00X. Volbou kontaktů na konektoru proudové smyčky lze vybírat režim práce vysílací i přijímací smyčky. Pokud pracují v pasivním režimu (nedodávají do smyček proud, ale očekávají jej od protějšího zařízení), pracují oba modely bez napájení.

Pokud budete mít zájem seznámit se s těmito modely převodníků blíže, prosím prohlédněte si je na naší webové stránce www.elo.cz , zavolejte nám na +420 382 213 695 nebo napište email. Pokud budete potřebovat vyzkoušet převodník v aplikaci, můžete si jej u nás zapůjčit.

Více informací o jednotlivých modelech výrobků naleznete na:

E00G

E00X

Komunikujte bez problémů – komunikujte s námi.

............................................................................................................................................................................................................................................................

Česky English

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Fulltextové vyhledávání

elo