Optická kontrola


3D CyberOptics SQ3000

3D automatický optický systém (AOI) je určen pro mezioperační kontrolu osazených SMD na DPS po pájení v reflow peci, příp. i SMD a THD po pájení vlnou. Stroj využívá unikátní technologii 3D snímání se čtyřmi snímači, projektorem a 2D precizní kamerou s rozlišením 10um v osách XY a 1um v ose Z, jejíž výsledkem jsou 3D obrazy ultra vysokého rozlišení a vysokorychlostní inspekce produktu. 

3D systém AOI je schopen provádět inspekci přesně s téměř stoprocentní opakovatelností pro následující oblasti:

 -  poskytuje statistiku a vyhodnocení chyb nutnou pro validaci předchozích procesů sítotisku,
     osazení a pájení
 -  maximální rozměr DPS 510 x 510 mm

 

Mirtec MV-HTL

Automatický 2D optický testovací systém (AOI) je určen pro mezioperační kontrolu osazených součástek na DPS po pájení v reflow peci, příp. i po pájení vlnou. Stroj je vybaven kamerovým systémem, který komparuje a vyhodnocuje obraz kontrolované části DPS s tzv. „zlatou deskou“ a s pouzdry z databáze knihovny součástek.

Testovací systém AOI vyhodnocuje rychle a přesně s téměř stoprocentní opakovatelností
následující technologické chyby:

 -  poskytuje statistiku a vyhodnocení chyb nutnou pro validaci předchozích procesů sítotisku,
     osazení a pájení
 -  maximální rozměr DPS 450 x 400 mm

 

Mikroskop VEVOR ZS7045

Pro precizní kontrolu jednotlivých desek, součástek nebo kvality tisku či pájených spojů slouží trinokulární stereo mikroskop se 4K kamerou umožňující zobrazení na monitoru.
Využívá se např. při mezioperační kontrole osazených desek, při sledování procesních ukazatelů nebo při opravách vadných desek.