Osazovací automaty


Pro osazování součástek SMD jsou používány stroje značky  Assembleon od firmy Philips Electronics a Yamaha od firmy Yamaha Motors Co. Firma Assembleon se prezentuje již od 80.let v oblasti vývoje a výroby osazovacích strojů a od roku 1994 kooperuje v tomto oboru s firmou Yamaha, která v posledním desetiletí expanduje na evropské trhy s osazovacími stroji vlastní značky.

Tři samostatné výrobní linky jsou sestaveny pro zpracovávání široké škály zakázek od prototypů až po velké výrobní série, tj. s maximálním důrazem na flexibilitu výroby za současného zachování kvality a velkého výkonu.

První výrobní linku tvoří 3 automaty Assembleon třídy TOPAZ a OPAL, které mohou pracovat v lince na jedné zakázce nebo samostatně na dvou zakázkách najednou. Je určena především na zpracovávání maloobjemových zakázek, k výrobě ověřovacích sérií a prototypů.

Druhá, resp. třetí výrobní linka je postavena z moderních strojů Yamaha třídy YS, resp. YSM, které tvoří společně s automatickými sítotisky stejné značky a s přepravníky DPS (loader, destacker, unloader) rychlé výrobní linky určené zejména pro větší výrobní série.

Reálný (nikoliv IPC teoretický) osazovací výkon 1.linky je cca 20 tis. součástek/hod (cph), 2.linky je cca 32 tis. a 3.linky cca 40 tis. součástek/hod.

1. osazovací linka

Assembleon TOPAZ-X
Assembleon TOPAZ-XII FNC
Assembleon OPAL-XII

2. osazovací linka

Yamaha YS24X
 Yamaha YS12F

3. osazovací linka

Yamaha YSM20R HM
Yamaha YSM20R 2xHM