Historie firmy ELO+


Společnost ELO+, spol. s r. o. byla založena v roce 1992 v Písku a má výhradně český kapitál.
1. osazovací automat stolního provedení byl zakoupen v r. 1997. Další plnohodnotné osazovací stroje byly instalovány na přelomu milénia a 1. výrobní linka byla vytvořena v roce 2004 a dokompletována o rok později třetím strojem. V roce 2008 byla zahájena stavba nové výrobní haly s administrativní budovou v Písku, Za Nádražím 2609, kde firma od roku 2009 sídlí. V letech 2015-2018 byla sestavena 2. výrobní velkokapacitní linka. Od roku 2022 firma využívá již 3. osazovací linku sloužící k velkoobjemové produkci.

Společnost ELO+, spol. s r. o. je jedním z předních výrobců elektroniky na zakázku v České republice. Specializujeme se na výrobu malých až středně velkých výrobních sérií v osazování DPS. Osazujeme jak součástky s drátovými vývody technologií THT (through-hole technology), tak především součástky bezvývodové technologií SMT (surface mount technology). Strojové osazování SMD provádí automatické linky. Dále provádíme následné operace jako kompletace a mech. montáže výrobků. Na přání zákazníka výrobky testujeme na dodaném testovacím zařízení.

Společnost pronikla do povědomí evropských zákazníků i jako výrobce komunikačních adaptérů pro automatizaci, sběr dat a systémy zabezpečení.

V rámci vzdělávacích programů spolupracujeme se Střední průmyslovou školou a Vyšší odbornou školou elektrotechnickou v Písku. Podporujeme studentské odborné činnosti a odborné praxe studentů v naší firmě.