logo
logo

Adaptéry USB

Řada adaptérů USB - kabelové provedení

V technice osobních počítačů se stále více prosazuje rozhraní USB na úkor COM portů s rozhraním RS-232. Při modernizaci počítače bývá mnohdy výhodné zachovat stále ještě vyhovující periferní zařízení s rozhraním RS-232 nebo RS-485. Řešením může být nová řada adaptérů ELO E212, ELO E214 a ELO E215, které spolu s ovladači vytvoří v PC takzvaný virtuální COM.

Nová řada adaptérů pro rozhraní USB je koncipována jako odlehčená verze osvědčených průmyslových provedení ELO s cílem nabídnout všechny funkce, které jsou pro převod mezi rozhraními nezbytné. Adaptéry jsou provedeny jako kabel s jedním konektorem USB a druhým konektorem DB9 male. Obě rozhraní jsou galvanicky spojená.

Model ELO E360 převádí USB na RS232. Konektor rozhraní RS232 je DB9M a je zapojen jako DTE. Adaptér přenáší všechny signály rozhraní: TxD, RxD, RTS, CTS, DTR, DSR, DCD i RI. Přenos dat Tx/Rx je indikován LED kontrolkou na těle adaptéru. Maximální rychlost přenosu dat je 230 400 b/s. Adaptér používá známý USB chip od firmy FTDI.
Model ELO E215, je obdobou předchozího modelu, je funkčně shodný, pouze nemá indikátor přenosu dat. Maximální rychlost přenosu je 230 400 b/s. Adaptér je postaven na USB chipu firmy Silicon Labs. Dá se říci, že oba typy se liší pouze sadou ovladačů, které je nutno instalovat do PC.
Typickou aplikací pro ELO E360 a ELO E215 je obsluha modemu na komutovaném spoji.

Adaptér ELO E214 přenáší signály TxD a RxD mezi virtuálním COM v PC a rozhraním RS-485 na konektoru DB9M. Přenos je poloduplexní, což znamená, že vysílač RS-485 je zapínán během vysílání z koncového zařízení a v období klidu je automaticky vypínán, aby bylo umožněno vysílat dalším účastníkům na sběrnici RS-485. Jednoduchou instalaci modelu ELO E214 podporují i vestavěné terminátory. Pomocí propojek na konektoru DB9 lze zařadit pasivní i aktivní zakončovací odpory. Maximální přenosová rychlost adaptéru je 921 600 b/s.

Součástí dodávky všech modelů jsou ovladače pro operační systémy MS Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7/8 a uživatelská příručka. Po instalaci ovladače se ve Správci zařízení v PC objeví nový COM port, který pak může používat aplikace v PC (program) pro přenos dat. Správná instalace ovladače a připravenost adaptéru k použití je indikována u všech modelů kontrolkou READY na krytu konektoru DB9. Všechny adaptéry jsou napájeny z USB portu.

Více informací o jednotlivých modelech výrobků naleznete pod odkazem Komunikační adaptéry\Adaptéry USB.

Datasheety k uvedeným modelům:

E360

E214

E215

Komunikujte bez problémů - komunikujte s námi.

..............................................................................................................................................................................................................................................................

 

Česky English

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Fulltextové vyhledávání

elo