logo
logo

ELO E14C - převodník RS-232/mnohavidové optické vlákno

Vážení přátelé,

dovolte, abychom Vám představili převodník nové generace, model ELO E14C. Převádí datové signály rozhraní RS-232 (TxD, RxD) na mnohavidové (multimode) optické vlákno.

Přenos dat optickými vlákny je odolný proti elektromagnetickému rušení a s pomocí ELO E14C lze překlenout vzdálenost až 3 km rychlostí 115 200 bit/s. Přitom jsou koncová zařízení chráněna proti přepětí i účinkům blesku. Velmi výhodné je použití ELO E14C v případech, kdy komunikační trasa musí překlenout velké potenciálové rozdíly (například v energetice), nebo je požadována vysoká spolehlivost komunikace. Optický kabel je obtížné „napíchnout“, což zvyšuje záruky na utajenost přenosu a předurčuje jej v security aplikacích. Přitom tradiční představa, že vlákno je drahé, již přestala platit. Cena za metr duplexního vlákna se pohybuje kolem 20 Kč.

ELO E14C má oproti předchozím modelům ELO E147 a ELO E146 rozšířený aplikační potenciál. Je dán rozsahem napájecího napětí (9-24V), konstrukcí v Al krytu s možností montáže na DIN lištu. Další předností je možnost zvolit „polaritu“ optického signálu. Pokud potřebujeme, aby bylo detekováno i krátkodobé rozpojení optického kabelu, je vhodné zvolit, aby v klidu vysílač svítil.

Převodník je možno použít k vybudování dvoubodového spoje, nebo spoje kruhového. V druhém případě se přibližujeme sběrnicovému uspořádání, kdy jedno koncové zařízení je masterem sítě a ostatní jsou podřízené. Komunikační software v koncových zařízeních musí zajistit adresovatelnost jednotlivých zařízení.

ELO E14C je možno aplikovat při monitorování komunikace na optickém vláknu. V režimu ECHO kopíruje signál z přijímacího vlákna do vysílače a současně na rozhraní RS-232.

Pokud budete mít zájem seznámit se s tímto modelem převodníku blíže, prosím prohlédněte si jej na naší webové stránce www.elo.cz , zavolejte nám na +420 382 213 695 nebo napište email. Pokud budete potřebovat vyzkoušet převodník v aplikaci, můžete si jej u nás zapůjčit.

Více informací o výrobku naleznete na:

E14C

Komunikujte bez problémů – komunikujte s námi.

............................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

Česky English

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Fulltextové vyhledávání

elo