logo
logo

E210 - komunikační adaptér USB/FO - virtuální sériový port

Vážení přátelé,
v minulém informačním článku jsme Vám představili převodník ELO E14C, který převádí datové signály rozhraní RS-232 (COM port) na mnohavidové (multimode) optické vlákno. Počítače rychle zastarávají a ty nové už mají místo COM portu rozhraní USB. Co ale s periferiemi a s aplikacemi, které stárnou pomaleji a COM port vyžadují? Pomoc přichází v podobě modelu ELO E210.

Tento adaptér se připojuje k USB rozhraní. Pomocí instalovaných ovladačů vytvoří v PC takzvaný virtuální COM port, se kterým aplikace může normálně pracovat. Dál už je všechno podobné jako u modelu E14C, to znamená, že ELO E210 převede TxD virtuálního COMu na vysílací optické vlákno a signál z přijímacího optického vlákna převede na RxD virtuálního COMu.
Existuje několik rozdílů – všechny jsou pozitivní. Model E210 nepotřebuje externí napájení, protože je napájen z USB rozhraní. Komunikační rychlost může být až 921 600 bitů za sekundu a lze ji nastavit libovolně (v krocích po jednom bitu) v rozsahu od 57 bit/s až do maxima.

Podobně jako ELO E14C je možno využít i E210 k vybudování dvoubodového spoje, nebo spoje kruhového. Jako E14C má možnost volby polarity optického signálu a volbu režimu ECHO, kdy kopíruje signál z přijímacího vlákna do vysílače a současně na rozhraní RS-232.

Z podobnosti obou modelů vyplývá i možnost kombinovat je v aplikaci. Například u dvoubodového spoje můžeme spojit PC s virtuálním COMem přes ELO E210, optickou trasu a ELO E14C s koncovým zařízením s rozhraním RS-232. Podobně lze ELO E210 a ELO E14C kombinovat na kruhové optické sběrnici, jen je nutné vědět, že ELO E14C omezuje maximální rychlost komunikace na 115 200 bit/s. Dosah ELO E210 je 2 km.

Na zvláštní přání je možno opatřit adaptér klipsem pro upevnění na DIN lištu.

Pokud budete mít zájem seznámit se s tímto modelem převodníku blíže, prosím prohlédněte si jej na naší webové stránce www.elo.cz , zavolejte nám na +420 382 213 695 nebo napište email. Pokud budete potřebovat vyzkoušet adaptér v aplikaci, můžete si jej u nás zapůjčit.

Více informací o výrobku naleznate na:

E210

Komunikujte bez problémů – komunikujte s námi.

..............................................................................................................................................................................................................................................................

 

Česky English

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Fulltextové vyhledávání

elo